niedziela, 17 marca 2013

Bransoletka "Pasek" CM Tile






Wzór na bransoletkę

wzór na kolczyki znajdziesz > tutaj <

Stopień trudności : 

średnio-zaawansowany

Czas wykonania: 

około 2 godzin

Materiały : 

Wykonanie:

Wzór i łączenia CM Tile za pomocą TOHO™ Round 11/o, oraz Fire Polish 3mm w złotym odcieniu, powodują, że bransoletka będzie wyglądać dobrze też w innych "wyblakłych" odcieniach CM Tile np. niebieskiego (turkusowy) i zielonego. Swoją drogą będę wdzięczny, jak ktoś mi podpowie jak się nazywa taki wyblakły zielony - jak to facet znam 16 podstawowych kolorów :)
Koraliki Fire Polish 3mm można zastąpić koralikami np. w kształcie małych złotych perełek.
Jeśli macie złote perełki o rozmiarze 4mm, to wspaniale urozmaicą bransoletkę umieszczone w tym miejscu zamiast koralików Fire Polish 3mm:

Do tej pracy wyjątkowo polecam nić TOHO™ One G. Jest to związane z tym, że w niektórych miejscach będzie trzeba przewlec nić 4 razy przez koralik, co przy zwykłej żyłce i niektórych koralikach TOHO™ Round 11/o może się nie udać. Pracę mogą oczywiście wykonać początkujący, jednak będzie to wymagało więcej cierpliwości i skupienia niż zazwyczaj. Koraliki CM Tile rozjeżdżają się tutaj między palcami a dodatkowo łatwo pomylić się na początku i końcu bransoletki (przy zapięciach). Poza tym praca nie wymaga użycia specjalnych technik. Szczerze mówiąc jest to czwarta bransoletka na igle, którą zrobiłem w życiu :)
Aby nie było konieczności sztukowania nici najlepiej wziąć kawałek o długości około 1,5-1,8m.
Ze względu na to, że początek, środek i koniec jest bardziej "zamotany", a na rysunku te elementy mogą być niewystarczająco wyraźne, dodałem je osobno w powiększeniu. Zaczynamy od pętelki na zapięcie. Tutaj tylko 4 koraliki, oczywiście w zależności od zapięcia można zrobić większą pętelkę z 5 czy 6 koralików.
Dla lepszej widoczności nić na rysunku zmienia kolor, ale jest to ciągle ta sama jedna nić. Rysunek został skrócony - są na nim obydwa zakończenia, oraz pierwszy moduł z CM Tile, początek drugiego modułu oraz motyw łączący oba moduły. W sumie należy wykonać pięć modułów z CM Tile analogicznie do pierwszych dwóch przedstawionych na rysunku.

Góra


Środek


Dół





W przypadku wątpliwości i innych trudności jak zawsze - piszcie :)

3 komentarze:

  1. Jaki fajny schemat!
    Właśnie odkrywam uroki samodzielnego robieni takich rzeczy oraz czeskiego szkła i tak trafiłam na Twój blog. :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miło mi tym bardziej, że zdjęcie było zrobione w pośpiechu i w nieodpowiednich warunkach. W rzeczywistości wygląda jeszcze ładniej, chcociaż nie wypada chwalić samego siebie :P
      Poprostu wymienię zdjęcie :P
      Gdybyś robiła tą bransoletkę w innych kolorach to pochwal się zdjęciem. Bardzo mnie ciekawi jak to będzie wyglądało w innych kolorach.

      Usuń
    2. Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam coś takiego zrobić. Na razie "ogarniam" podstawy. ;-)

      Usuń